Tor sportowo-rekreacyjny Pump Track - dla dzieci i młodzieży dzielnicy Stogi (specjalnie przygotowany tor do jazdy jednośladem: rowerem, hulajnogą, na rolkach oraz plac odpoczynku.

zarekomendowany przez W/JO
Elżbieta Pellowska-Habasińska
projektodawca

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 72 im. Obrońców Westerplatte w Gdańsku zgłasza projekt budowy toru Pump Track na terenie zielonym przy Szkole Podstawowej nr 72. Zbudowany jest on z zakrętów i muld. Wyrabia u użytkowników refleks, odpowiednią pozycję na rowerze, hulajnodze, rolkach, zmysł równowagi, balans oraz kondycję. Można tor pokonywać na wiele sposobów, w zależności od kreatywności rowerzysty.
Tor zbudowany jest z użyciem asfaltu lub innej nawierzchni pozwalającej na długotrwałe użytkowanie bez konieczności częstej konserwacji. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda nie wymaga pedałowania lub odpychania. Nazwa pump track wiąże się z ruchem podczas pompowania, kiedy poruszając się na torze sylwetka cyklisty wykonuje ruch „góra–dół".
Celem jest propagowanie sportu, promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, właściwe zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, krzewienie sportowej rywalizacji.

Charakter projektu

Lokalny, Stogi


Kategoria projektu

przestrzeń publiczna


Typ budżetu

Budżet Obywatelski


Lokalizacja projektu

Teren zielony przy Szkole Podstawowej nr 72 w Gdańsku, ul. Kłosowa 3, Gdańsk-Stogi, działka nr: 0259.80/3. Trasa ma być wytyczona wśród istniejącej infrastruktury zielonej bez uszczerbku dla drzewostanu.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

303 819 zł

Koszt utrzymania projektu w kolejnych latach

Projekt nie generuje kosztów w następnych latach.


powrót